Współpraca z rodzicami

Aktywny udział w życiu przedszkola

Przedszkole ściśle współpracuje z rodzicami, uwzględnia ich potrzeby i oczekiwania.

Angażuje chętnych rodziców do aktywnego udziału w życiu przedszkola. Zaprasza do współpracy przy organizacji warsztatów, uroczystości okolicznościowych. Rodzice są naszymi sojusznikami, a działania nasze są skoordynowane. Pracownicy naszej placówki współdziałają ze sobą, tworząc przyjazną atmosferę, dzięki której dzieci czują się akceptowane i bezpieczne.

Warsztaty świąteczne

Dwa razy w roku zapraszamy rodziców do uczestnictwa w warsztatach okolicznościowych. W grudniu, w okresie przedświątecznym wspólnie wykonujemy ozdoby choinkowe oraz stroiki świąteczne.

 

Tradycją przedszkola jest, wspólnie z rodzicami, dekorowanie choinki przy nastrojowych dźwiękach kolęd. W okresie Świąt Wielkanocnych własnoręcznie przygotowujemy palmy.

“Cała Polska Czyta Dzieciom”

Zapraszamy wszystkich rodziców do aktywnego udziału w kampani społecznej, mającej na celu krzewienie czytelnictwa i promowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży. Ideą programu jest wychowywanie dzieci na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

Ciekawy zawód

Serdecznie zapraszamy chętnych rodziców do podzielenia się z przedszkolakami wiedzą na temat wykonywanego przez siebie zawodu. W Chatce Puchatka gościliśmy dotychczas ratownika medycznego, strażaka, policjanta, kosmetyczkę oraz reprezentantów innych zawodów. Takie spotkania pobudzają dziecięcą wyobraźnię, poszerzają horyzonty oraz rozbudzają dziecięcą ciekawość świata.