Aktywności

Zajęcia dodatkowe

Dbając o wszechstronny rozwój uzdolnień i zainteresowań dzieci proponujemy bogatą ofertę zajęć dodatkowych o profilu edukacyjnym, artystycznym i sportowym. Wszystkie zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy z przygotowaniem do pracy z dziećmi.

Codziennie: język angielski

Raz w tygodniu: lego matematyka, rytmika, zumba, taniec, jiu jitsu, logopedia, religia

Cyklicznie: sensoplastyka, kuchcikowo, eksperymenty

Język angielski

Zajęcia z lektorem języka angielskiego odbywają się w naszym przedszkolu codziennie. Poprzez zabawę, śpiew oraz różnego rodzaju aktywności maluchy oswajają się z językiem obcym co ma znaczący wpływ na późniejszą edukację dziecka.

Logopedia

Dbamy o stymulację oraz prawidłowe kształtowanie rozwoju mowy i języka wśród naszych przedszkolaków. Podczas zabaw logopedycznych usprawniamy motorykę aparatu artykulacyjnego, ćwiczymy słuch fonematyczny, wzbogacamy słownictwo oraz uzyskujemy prawidłową artykulację poszczególnych głosek.

Zumba

Zumba ® Kids jest świetnym sposobem na wyładowanie energii, która drzemie w naszych pociechach. To połączenie dobrej zabawy w postaci ćwiczeń i prostych układów tanecznych. Podczas zajęć Zumba® Kids dzieci poprawiają swoją kondycję fizyczną, uczą się koordynacji, równowagi, pracy w grupie a przede wszystkim świetnie się bawią!

Ju-jitsu

Sztuki walki dla dzieci to przede wszystkim ogromna ilość ćwiczeń ogólnorozwojowych, pobudzających do pracy wszystkie partie mięśni. Duża ilość zabaw z czołganiem, pełzaniem czy czworakowaniem wpływa na wzmocnienie wszystkich mięśni szkieletowych, które są odpowiedzialne za prawidłową sylwetkę.

Religia

Uczestnictwo w lekcji religii jest dobrowolne. Rodzice deklarują uczęszczanie swojego dziecka u wychowawcy grupy.

Rytmika

Podczas zajęć umuzykalniających dzieci ćwiczą poczucie rytmu oraz nabywają umiejętność kontroli nad własnym ciałem. Ćwiczą również koncentrację uwagi oraz pamięć słuchową i rozwijają wyobraźnię. W ramach zajęć z rytmiki zachęcamy dzieci do wspólnych zabaw przy akompaniamencie keyboardu oraz innych instrumentów.

Tańce

to zabawy ruchowo-muzyczne oraz nauka układów choreograficznych do różnych rodzajów muzyki. Taniec uwrażliwia dzieci na muzykę, rozwija ich zdolności artystyczne , uczy dyscypliny, odpowiedzialności, współpracy z rówieśnikami i dobrych manier oraz pomaga przezwyciężyć nieśmiałość.

Sensoplastyka

Zajęcia wspierające rozwój kreatywności oraz twórczego myślenia u dzieci. Przez swobodne działania manualne z artykułami spożywczymi stymuluje zmysły: dotyku, smaku, wzroku, węchu, słuchu, wpływając jednocześnie na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Uczy współdziałania oraz radzenia sobie z emocjami.

Matematyka LEGO® MoreToMath™

Cotygodniowe spotkania z Maksem i Mają, którzy wprowadzają dzieci w świat matematyki. Trenujemy liczenie na konkretach, myślenie algebraiczne, mierzenie, geometrię i wyobraźnię przestrzenną. Dzięki LEGO More to Math dzieci szybko odkrywają, że matematyka jest prosta, konkretna, logiczna i ... zabawna.

Ceramika

Dodatkowo płatne

Na zajęciach ceramicznych uczymy się kreowania małych form przestrzennych, poznajemy techniki ceramiczne, rodzaje gliny i sposób jej obróbki. Praca manualna, lepienie, wyrabianie, precyzyjne rzeźbienie jest świetną okazją do wyciszenia się, skupienia. Raz w miesiącu wysuszone formy zawożone są do wypału. Każdy uczestnik zajęć maluje swoje prace i zabiera je do domu. Podstawowym celem realizowanym podczas zajęć jest stymulacja kreatywności i rozwoju artystycznego dziecka.

Chatka Puchatka w Siennicy

Niepubliczne Przedszkola Chatka Puchatka od prawie 20-lat tworzą tradycje wszechstronnej edukacji dzieci w pełnej szacunku, ciepłej, domowej atmosferze.
Bezpieczne, usytuowane wśród zieleni placówki i place zabaw tętnią życiem i radością każdego dnia. To właśnie tu spotyka się przyjaciół, szlifuje wrodzone talenty, dokonuje epokowych odkryć i je smacznie jak u mamy. Wcale a wcale nie chce się stąd wychodzić 😉
Nasze przedszkola to miejsca pełne wsparcia i wzajemnej życzliwości. Troszczymy się o szczęśliwe, rozwijające i przede wszystkim bezpieczne dzieciństwo naszych przedszkolaków.
Przez naukę i zabawę rozwijamy ich indywidualne zdolności i zainteresowania. Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez Ministra Edukacji. Stosujemy nowatorskie metody pracy, eksperymentujemy i doświadczamy. Dokładamy wszelkich starań aby nasze działania rozbudzały naturalną ciekawość świata u dzieci.

Oferujemy bogatą ofertę zajęć dodatkowych o profilu edukacyjnym, artystycznym i sportowym. Wszystkie zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, którzy są przygotowani do pracy z dziećmi.
Nasze przedszkole powstało po 10 latach funkcjonowania „Prywatnego Przedszkola Chatka Puchatka” w Mińsku Mazowieckim. Jest odpowiedzią na potrzeby dzieci oraz stworzone specjalnie dla nich. „Niepubliczne Przedszkole Chatka Puchatka” w Siennicy to 550 m2 pełne radości i dziecięcych uśmiechów w czterech grupach wiekowych. Przedszkole posiada salę zabaw, własną kuchnię oraz ogromny ogród dostosowany do potrzeb maluszków.

Co o nas mówią rodzice?