Bogata oferta edukacyjna

Przez naukę i zabawę rozwijamy indywidualne zdolności i zainteresowania dzieci. Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez Ministra Edukacji.   Stosujemy nowatorskie metody pracy, eksperymentujemy i doświadczamy. Dokładamy wszelkich starań aby nasze działania rozbudzały dziecięcą ciekawość świata. Organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi, przedstawienia teatralne, wycieczki, bale, warsztaty oraz uroczystości z udziałem rodziców.   Dbając o wszechstronny rozwój uzdolnień i zainteresowań dzieci proponujemy bogatą ofertę zajęć dodatkowych o profilu edukacyjnym, artystycznym i sportowym. Wszystkie zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy z przygotowaniem do pracy z dziećmi.

Codziennie: język angielski

Raz w tygodniu: lego matematyka, rytmika, zumba, taniec, jiu jitsu, logopedia, religia

Cyklicznie: sensoplastyka, kuchcikowo, eksperymenty

Ogród przedszkolny

Ogród przedszkolny położony z dala od ulicy. Zajmuje powierzchnię 1500m2 oraz podzielony jest na 3 strefy wyposażone w zabawki odpowiednie do wieku dzieci w nich przebywających. W sezonie letnim w ogrodzie przedszkolnym można spotkać alpaki, kucyki i króliki hodowane. Dzieci chętnie spędzają z nimi czas ucząc się pielęgnacji oraz żywienia zwierząt.  Zajęcia przeprowadzane w ogrodzie wpływają pozytywnie na sferę emocjonalną i zaspokajają potrzebę ruchu dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Zajęcia i zabawy prowadzone w terenie wpływają nie tylko na kontakt z przyrodą, ale na kontakt między dziećmi, które zaczynają rozumieć związek człowieka z poszczególnymi elementami środowiska.

Codziennie język angielski

Zajęcia z lektorem języka angielskiego odbywają się w naszym przedszkolu codziennie. Poprzez zabawę, śpiew oraz aktywności edukacyjne maluchy oswajają się z językiem obcym co ma znaczący wpływ na późniejszą edukację dziecka.

 

Na zajęciach poprzez gry, rymowanki i zabawy językowe dzieci uczą się słownictwa oraz prawidłowej wymowy języka angielskiego. Zdobywają umiejętność swobodnego porozumiewania się  i przełamywania bariery językowej. Ponadto przedszkolaki poznają kulturę i zwyczaje krajów anglojęzycznych.

Smaczna i zdrowa kuchnia

  • Dzieci w naszej placówce korzystają ze zdrowych i smacznych posiłków przygotowywanych przez ciocie kucharki we własnej kuchni. Jadłospisy powstały we współpracy z dietetykiem specjalistą ds. żywienia dzieci i niemowląt. Są dostępne na przedszkolnej tablicy ogłoszeń oraz na stronie cateringchatkapuchatka.pl.  Smaczne i pełnowartościowe posiłki serwujemy o stałych porach. W sezonowe produkty zaopatrują nas lokalni, sprawdzeni dostawcy. Dzieci raz w tygodniu, pod okiem nauczyciela, mają możliwość samodzielnego skomponowania śniadań z podanych do stołu zdrowych produktów. Uczymy w ten sposób, jak podejmować pierwsze kulinarne decyzje. Przy okazji poznajemy upodobania naszych przedszkolaków. Nie zmuszamy dzieci do jedzenia, ale robimy wszystko, by posiłki były podawane tak, by same chętnie po nie sięgały.

Prawidłowe żywienie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym warunkuje właściwy rozwój, utrzymanie sprawności fizycznej i intelektualnej. Dlatego staramy się aby nasze posiłki dostarczyły młodemu organizmowi odpowiednią ilość energii oraz wysokogatunkowych składników pokarmowych. Podstawą zbilansowanej diety dzieci jest właściwy dobór produktów z wszystkich grup zgodnie z aktualną piramidą Zdrowego Żywienia wg. Instytutu Żywności i Żywienia.

Wspaniałe warunki lokalowe

Nasza placówka to 550m2 przestrzeni przyjaznej dzieciom. Budynek przedszkola jest obiektem parterowym z 4 przestronnymi salami z łazienkami, wyposażonymi w atestowane meble, atrakcyjne zabawki i pomoce dydaktyczne. Posiadamy stołówkę, własną kuchnię oraz salę zabaw ze zjeżdżalnią i basenem z kulkami. Przedszkole jest wyposażone w rekuperację, która jest szczególnie istotna w przypadku dzieci z alergiami wziewnymi.

Nasza kadra

Naszą kadrę stanowi zespół ambitnych, kreatywnych i oddanych nauczycieli, specjalistów i pracowników. Wspólnie dbamy o ciepłą, życzliwą atmosferę. W naszym zespole łączymy energię młodego zespołu z doświadczeniem i tradycją.

Nasze nauczycielki są niewyczerpanym źródłem twórczych działań. Z entuzjazmem wdrażają nowatorskie metody pracy, gwarantując wychowanie i nauczanie na najwyższym poziomie. Kształtują w dzieciach twórczą postawę, rozwijają ich indywidualne zainteresowania i uzdolnienia. Dużą wagę przywiązują wychowaniu do wartości. Tworzą miłą, wspierającą atmosferę, która sprawia, że każdy wychowanek czuje się u nas jak w domu.

Nasz zespół wspieramy w realizacji planów osobistego rozwoju. Przygotowujemy nauczycieli do egzaminów na poszczególne stopnie awansu zawodowego i bierzemy w nich udział. Dbamy o dokumentację i realizację procedur MEN.

Chatka Puchatka to najwyższej klasy przedszkola z ponad 18-letnim doświadczeniem, oferujące dzieciom przyjazną atmosferę, specjalistyczną opiekę troskliwych, kompetentnych, kreatywnych nauczycieli, wśród których dzieci zdobywają wiedzę oraz czują się szczęśliwe i bezpieczne ❤️