Dbamy o wysoką jakość posiłków

Smaczna i zdrowa kuchnia

Dzieci w naszej placówce korzystają ze zdrowych i smacznych posiłków dostarczanych przez Catering Chatka Puchatka, które przygotowują ciocie kucharki w siennickim oddziale naszego przedszkola. Jadłospisy powstają we współpracy z dietetykiem specjalistą ds. żywienia dzieci i niemowląt.

Prawidłowe żywienie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym warunkuje właściwy rozwój, utrzymanie sprawności fizycznej i intelektualnej. Dlatego staramy się aby nasze posiłki dostarczyły młodemu organizmowi odpowiednią ilość energii oraz wysokogatunkowych składników pokarmowych. Podstawą zbilansowanej diety dzieci jest właściwy dobór produktów z wszystkich grup zgodnie z aktualną piramidą Zdrowego Żywienia wg. Instytutu Żywności i Żywienia.