Od tego się zaczęło…

Historia naszej pierwszej placówki

Dawno, dawno temu we wrześniu… a może w październiku 2003r. malutka Natalka, Stasio i Krzyś przyszli ze swoimi rodzicami do wyjątkowego miejsca. Ze ścian przytulnych przestrzeni spoglądał na nich Kubuś Puchatek i przyjaciele a na puchatym dywanie czekała na nich ciocia Tereska. Ciepła, oddana nauczycielka, na którą nie jedno dziecko powiedziało „babciu”. Tak, tak to ona sprawiła, że stworzyłam to miejsce.

Ciocia Tereska po 30 latach pracy jako nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz wieloletni dyrektor placówki publicznej była dobrym duchem tego miejsca. Dzieliła się z nami swoją pasją oraz ogromną wiedzą zarówno merytoryczną jak i doświadczeniem w pracy z przedszkolakami. Z czasem naszych kochanych maluszków przybywało a przedszkole zajmowało dwa piętra domu jednorodzinnego. Teraz nasze „maluszki” są już studentami uczelni wyższych, kończą licea… a nasza przytulna, pełna rodzinnego ciepła „Chatka Puchatka” gości kolejne pokolenia przedszkolaków i ich rodzeństwa.

Powstanie przedszkola w Siennicy

Po 10 latach funkcjonowania „Prywatnego Przedszkola Chatka Puchatka” spełniło się moje kolejne marzenie – powstała placówka w Siennicy. „Niepubliczne Przedszkole Chatka Puchatka” to 550m2 pełne radości i dziecięcych uśmiechów w czterech grupach wiekowych. Przedszkole posiada salę zabaw, własną kuchnię oraz ogromny ogród dostosowany do potrzeb maluszków. Już od progu witają nas ciepłe, serdeczne ciocie, które dbają aby nasze przedszkolaki były bezpieczne i radosne. Dzięki swojemu zaangażowaniu, konsekwencji i niesamowitej kreatywności sprawiają, że nasi absolwenci wkraczają pewnym krokiem w świat edukacji szkolnej.

Wspólnie będziemy kontynuować „puchatkowe” tradycje wszechstronnej edukacji dzieci w pełnej szacunku, ciepłej, domowej atmosferze.

 

Wiesława Kamińska
właścicielka przedszkoli
“Chatka Puchatka”