Wspaniała domowa atmosfera

W naszej placówce dzieci przebywają w małych, kameralnych grupach. Panuje ciepła, domowa atmosferaTworzymy miejsce pełne wsparcia i wzajemnej życzliwości. Troszczymy się o szczęśliwe, rozwijające i przede wszystkim bezpieczne dzieciństwo naszych przedszkolaków, gdyż ze szczęśliwych dzieci wyrastają szczęśliwi dorośli.

Bogata oferta edukacyjna

Przez naukę i zabawę rozwijamy indywidualne zdolności i zainteresowania dzieci. Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez Ministra Edukacji.

 

Stosujemy nowatorskie metody pracy, eksperymentujemy i doświadczamy. Dokładamy wszelkich starań aby nasze działania rozbudzały dziecięcą ciekawość świata. Organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi, przedstawienia teatralne, wycieczki, bale, warsztaty oraz uroczystości z udziałem rodziców.

Smaczna i zdrowa kuchnia

Dzieci w naszej placówce korzystają ze zdrowych i smacznych posiłków dostarczanych przez Catering Chatka Puchatka, które przygotowują ciocie kucharki w siennickim oddziale naszego przedszkola. Jadłospisy powstają we współpracy z dietetykiem specjalistą ds. żywienia dzieci i niemowląt.

 

Prawidłowe żywienie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym warunkuje właściwy rozwój, utrzymanie sprawności fizycznej i intelektualnej. Dlatego staramy się aby nasze posiłki dostarczyły młodemu organizmowi odpowiednią ilość energii oraz wysokogatunkowych składników pokarmowych. Podstawą zbilansowanej diety dzieci jest właściwy dobór produktów z wszystkich grup zgodnie z aktualną piramidą Zdrowego Żywienia wg. Instytutu Żywności i Żywienia.