Aktywności

Zajęcia dodatkowe

Dbając o wszechstronny rozwój uzdolnień i zainteresowań dzieci proponujemy bogatą ofertę zajęć dodatkowych o profilu edukacyjnym, artystycznym i sportowym. Wszystkie zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy z przygotowaniem do pracy z dziećmi.


Raz w tygodniu: rytmika, taniec, logopedia, religia

3 razy w tygodniu: język angielski

Cyklicznie: sensoplastyka, kuchcikowo, eksperymenty

Język angielski

Zajęcia z lektorem języka angielskiego odbywają się w naszym przedszkolu codziennie. Poprzez zabawę, śpiew oraz różnego rodzaju aktywności maluchy oswajają się z językiem obcym co ma znaczący wpływ na późniejszą edukację dziecka.

Logopedia

Dbamy o stymulację oraz prawidłowe kształtowanie rozwoju mowy i języka wśród naszych przedszkolaków. Podczas zabaw logopedycznych usprawniamy motorykę aparatu artykulacyjnego, ćwiczymy słuch fonematyczny, wzbogacamy słownictwo oraz uzyskujemy prawidłową artykulację poszczególnych głosek.

Religia

Uczestnictwo w lekcji religii jest dobrowolne. Rodzice deklarują uczęszczanie swojego dziecka u wychowawcy grupy.

Rytmika

Podczas zajęć umuzykalniających dzieci ćwiczą poczucie rytmu oraz nabywają umiejętność kontroli nad własnym ciałem. Ćwiczą również koncentrację uwagi oraz pamięć słuchową i rozwijają wyobraźnię. W ramach zajęć z rytmiki zachęcamy dzieci do wspólnych zabaw przy akompaniamencie keyboardu oraz innych instrumentów.

Sensoplastyka

Zajęcia wspierające rozwój kreatywności oraz twórczego myślenia u dzieci. Przez swobodne działania manualne z artykułami spożywczymi stymuluje zmysły: dotyku, smaku, wzroku, węchu, słuchu, wpływając jednocześnie na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Uczy współdziałania oraz radzenia sobie z emocjami.

Zajęcia taneczne

Dodatkowo płatne

To zabawy ruchowo-muzyczne oraz nauka układów choreograficznych do różnych rodzajów muzyki. Taniec uwrażliwia dzieci na muzykę, rozwija ich zdolności artystyczne , uczy dyscypliny, odpowiedzialności, współpracy z rówieśnikami i dobrych manier oraz pomaga przezwyciężyć nieśmiałość.
O nas

Chatka Puchatka w Mińsku Mazowieckim

Przedszkole Publiczne Chatka Puchatka od prawie 20-lat tworzą tradycje wszechstronnej edukacji dzieci w pełnej szacunku, ciepłej, domowej atmosferze.

Bezpieczne, usytuowane wśród zieleni placówki i place zabaw tętnią życiem i radością każdego dnia. To właśnie tu spotyka się przyjaciół, szlifuje wrodzone talenty, dokonuje epokowych odkryć i je smacznie jak u mamy. Wcale a wcale nie chce się stąd wychodzić 😉
Nasze przedszkola to miejsca pełne wsparcia i wzajemnej życzliwości. Troszczymy się o szczęśliwe, rozwijające i przede wszystkim bezpieczne dzieciństwo naszych przedszkolaków.

Przez naukę i zabawę rozwijamy ich indywidualne zdolności i zainteresowania. Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego zatwierdzoną przez Ministra Edukacji. Stosujemy nowatorskie metody pracy, eksperymentujemy i doświadczamy. Dokładamy wszelkich starań aby nasze działania rozbudzały naturalną ciekawość świata u dzieci.
Oferujemy bogatą ofertę zajęć dodatkowych o profilu edukacyjnym, artystycznym i sportowym. Wszystkie zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, którzy są przygotowani do pracy z dziećmi.

Opinie

Co o nas mówią rodzice?

Kontakt

Napisz do nas